Duminica Ortodoxiei. Catedrala Episcopală din Madrid

thumbnail 6În prima Duminică a Postului Mare, 25 februarie 2018, Preasfințitul Părinte Episcop Timotei, al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei a slujit Sfânta Liturghie arhierească în Catedrala Ortodoxă Română Intrarea Maicii Domnului în templu, Madrid, Spania. Alături de Preasfinția Sa a slujit Preacuviosul Părinte Arhimandrit Siluan Șandor de la Centrul Eparhial. Răspunsurile la Sfânta Liturghie au fost oferite de corul mixt al Catedralei din Madrid.

La finalul slujbei Preasfinția Sa a citit Pastorala Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române la Duminica Ortodoxiei, adresat clerului și tuturor credincioșilor români ortodocși din cuprinsul Patriarhiei Române.

 

 

 

Donati
 EUR

magazin virtual

Caută în site

Sfinţii zilei

Anunțuri